Акумулятор – це вже знайоме багатьом джерело струму, яке створене спеціально для заряджання та розряджання із вивільненням електричної енергії. Його робота заснована на циклічних окисно-відновних процесах, що дає можливість використовувати його багаторазово. Купити акумуляторні батареї від "Квантова Енергія" чи інші варіанти в наш час може абсолютно кожен для власних потреб.
У існуючих сьогодні батареях застосовуються певні матеріали, задіяні системи, що базуються на хімічних та фізичних властивостях певних речовин та металів. Батарея, акумулятор, АКБ — це все про нього, окреме джерело електроенергії, яка живить будь-які потрібні електричні пристрої у вашому домі, у лікарнях, на роботі. Якщо ви десь чули про джерела безперебійного живлення (ДБЖ), вони також створюються на базі акумуляторів. Один з базових аспектів характеристик акумулятора – це кількість циклів заряду-розряду, що напряму зв’язано з його терміном служби.
Сучасні акумулятори та їх застосування
У моменти відсутності основного джерела постачання електроенергії, акумулятор виступає в повною мірою його замінником. В сучасних пристроях, акумулятори є взагалі основним джерелом електропостачання і популярні в наш час смартфони – яскраве тому підтвердження.
Існуючі сьогодні акумуляторні батареї та їх характерні особливості
Будь-який з наявних сьогодні типів акумуляторів розроблений для окремих цілей. Таким чином, вони певною мірою відрізняються за методикою виробництва.
Найбільш поширені типи акумуляторних батарей:
- Акумуляторні батареї, які розроблені за технологією Absorptive Glass Mat (AGM). У випадку таких пристроїв електроліт заповнений у спеціальне скловолокно з мікропорами, герметичність такого пристрою висока та термін його роботи становить не менше 12 років.
- Нікель-Метал-Гидридні АКБ (NiMH) не включає в складі металів підвищеної токсичності. Зазвичай застосовується у конструкціях смартфонів і портативних мобільних гаджетів.
- Свинцеві акумулятори є доволі економічними для підвищення потужності пристроїв, якими вони живляться, проте вони мають порівняно низький опір всередині.
- Літій-іонні АКБ (Li‑ion) — найбільш часто застосовуваний вид акумуляторних батарей. Літій-іонні АКБ використовуються там, де основну роль відіграє висока енергоємність і першочергове значення має найменша маса.
- Літій-залізо-фосфатні акумуляторні батареї працюють зі стабільними робочими характеристиками в ширшому діапазоні температури зовнішнього середовища, в них відсутній доволі дорогий кобальт в конструкції та порівняно висока екологічна безпека.
Специфіка обслуговування акумуляторів
Говорячи про процес догляду, акумулятори зустрічаються необслуговуваними та такими, що потребують догляду. Для утримання першого типу в робочому стані слід періодично доливати електроліт. Перевіряти його потрібно хоча б один раз на кілька місяців — об’єм електроліту має бути на 10-15 см вищим за сепаратор. Для поповнення рівня електроліту треба щоб у авто завжди була пляшка дистильованої води. Для обслуговування необслуговуваних акумуляторів потрібно елементарно тримати їх зарядженими.